August 2010

23th August - 12:07, 2010

23. august 2010 at 12:07 | yuuki. |  Deník
7 díl, 438 stránka, necelé 2 dny, 26 kapitola, 3 kouzelníci, 1 zmrd, 2 přesezené nohy a 2 opuchlé oči.
Co dodat?
yuuki.

22th August - Není fér vymýšlet si imaginární světy, ve kterých chtějí všichni žít!

22. august 2010 at 11:34 | yuuki.
pohádky.
Upřímně řečeno, tohle léto stojí, když to vezmu kolem a kolem, za hovno. Pořád mi v hlavě víří vzpomínky na to minulé, krásné, neopakovatelné (jak si často musím připomínat), úžasné a nezapomenutelné léto. Stýská se mi.
Posledních pár dnů jsem se k počítači prakticky ani nepodívala, většina času byla strávena v posteli s mým kravičkovým povlečením, mezi čtyřma oranžovýma stěnama polepenýma plakáty, popsaný fixami a na protější straně se sestrou v jejím pokoji, jelikož máme společný. Nevadí mi to, jsem zvyklá a vyhovuje mi to. Občas mi totiž přijde, že jsme spíš dvojčata.
A co jsem celé dny dělala? Pošetilá otázka s naprosto nejjednodušší nalezitelnou odpovědí pod sluncem. Četla Harryho Pottera. Dnes dočtu šestí díl, před tím jsem četla 5, který má 800 stránek, takže ni lehkého, a konečně se vrhnu na Relikvie Smrti. Ty už má sestra přečtené dvakrát, já však ani jednou a pro pochopení všech souvislostí jsem si ještě přečetla a vlastně čtu předchozí dva díly. Sestra je teď ponořená do Kamene mudrců:D. Včera jsme koukaly na filmy, HP 1-4 a u jedničky s dvojkou se nesnesitelně smály tomu, jak vypadaly herci předtím a jak vypadají teď:D.
Usínání okolo druhé hodiny ranní mi zřejmě neprospívá, ale vstávání po jedné odpoledne zřejmě ano<3.
yuuki.

Povídky

17. august 2010 at 9:01 | yuuki. |  Jiné
většinu z mých starých povídek naleznete na simushineq.blog.cz, avšak tento blog už není dál využíván a tak se skoro všechný mé výlevy přesunuly sem.

kolekce nazvaná "výjevy": 1., 2., 3., 4., 5., 6.
kolekce D. & E.: 1.
sounds of summer: info&playlist, 1., 2., more to come

všechny povídky, příběhý, výjevy vě ty a slova jsou napsané mnou. prosím respektujte to, respektujte můj čas, práci a energii do tohoto vloženou. děkuji.
lunalove.

16th August - Double door

16. august 2010 at 17:37 | yuuki. |  Deník
tudududuuum.
Myslím, že už bylo na čase, abych vám taky někdy napsala s dobrou náladou (ano, takové opravdu někdy mívám:D.)
Sezení u počítače s hrnkem horkého kakaa mi vyhovuje, zvlášť v tom tichu - když pominu hluk hlavní silnice za pootevřenými okny. Na Stříbrem se snáší příkrov mraků, dnes jen párkrát vykouklou slunce.
Rozhodla jsem se, že dopíšu povídku, nebo se přinejmenším pokusím dopsat a když to nevyjde, vrhnu se na čtenářskej deník. Píšu si ho do počítače, protože je to rychlejší, svižnější a rozhodně snažší. Ne, nekopíruji to, opravdu si to píši sama, jelikož na knihy mám vlastní úhel pohledu. Ale uvažuji, že místo psaní příběhů a psaní o příbězích si půjdu číst příběh. Začala jsem číst Harryho Pottera, jsem obrovský fanoušek filmů, příběhů, knih, Bradavic a hlavně Severuse a Lenky Láskorádové, ale knihu jsem četla zatím jen jednu, a to šestý díl. Nyní čtu první, pak si přečtu pátý a pak konečně na sedmý, který chci bezpodmínečně dočíst před premiérou. Neměl by to být ale problém, první díl jsem začla číst včera a dnes jsem na sté stránce:D.
Knihy mám ráda. Kdybych mohla, tak jsem právě v nějakém Londýnském knihkupectví, srovnávám knihy do poliček a obsluhuji zákazníky.. ^^. Ale i jiné práce by mi nevadili, novinářka, spisovatelka, scénáristka, herečka, fotografka, režisérka.. prostě něco uměleckého.
Pro ty z vás, kteří četli včerejší článek mám asi i něco, na co možná čekají, a to mou fotku s novými vlasy, rezspektive sestřihem a ofinou. Kdo chtěl, mohl už se podívat nebo viděla na mém Facebooku, ale pochybuji ^^.
Tramtadadá..
víla. ani omylem.
je to podepsané, kdyby se vám zachtělo, tak to zažeňte a nekopírujte to.. jinak, je to docela pěkné, nemyslíte^^?
yuuki.

15th August - Jaký je to pocit?

15. august 2010 at 11:13 | yuuki. |  Deník
<3
Můj krásný blok na povídky a příběhy se jaksi změnil, na něco jako deník, prostě zápisky, s kresbičkami a myšlenkami.
Zítra.. jsem maximálně natěšená, jdu ke kadeřnici. Neřeknu na co jdu, jen že mám ofinu a zítra jdu na barvu.. těště se na fotku.
Tak a teď ke krásnému smyslu tohoto článku.. písmo kurzívou je pár úryvků z mých myšlenek. Schválně jsem zkoušela psát anglicky, tak uvidíme, kdo porozumí.
"15th August 10, 12:55am
Bez tmy by nebylo světlo. Dnešní movie day with gays, magic and my sister was unusually. Remember Me, A Single Man, Harry Potter 5,6 (again<3) and half of Love Actually. It was pretty interesting.
I believe in some things and characters in which I shouldn't believe. But, I'm still a kid. And sometimes I got the feeling, that nothing changed since I was 9 years old. I still believe in imaginary things and characters.
Oh, yesterday, we were at coffee shop, one hour before they actually opened, we were ordered a cake, to mother's birthday."
Kdo pochopil, pochopil. Otestujte své angličtinářské schopnosti, nebo klikněte na celý článek a jednoduše si to přečtěte v češtině. A já jdu teď do krámu pro mlíko na kakao.
Takový je to pocit, Hermiono.
yuuki.

Sparkly?!

15. august 2010 at 8:57 | yuuki. |  Jiné
Většina pubescentní populace si pod tímt o pojmem představí třpytivou rodinku Cullenovic, ta starší generace zubatého Drákulu.
Zásáhla nás velice vysoká upírofílie, skoro každá druhá puberťačka je fanouškem Twilight ságy a kdyby někde potkaly Roberta Pattinsona, omdlí na místě.
Řekněme, že i já jsem se počítala mezi fanoušky této ságy, před rokem. Nyní mohu otevřeně říci, že je to podprůměrný film, kde Robet má pořád jeden výraz a Kristen ze svého nepřetržitého dýchání zřejmě zkolabuje. Knihy ovšem s filmem (vlastně s filmy) toho moc společného nemají a ty jsou podle mě vydařenější.
Pak se tedy ale přímo nabízí otázka proč to popletlo hlavu miliónům lidí?
Je na to odpověď čistě jednoduchá a snadno naleznutelná - která dívka by v koutku srdce netoužila po takové lásce, po takové obrovské míře citu, kterou autorka vměstnala mezi Edwarda a Bellu?
A samozřejmě, jsou to knihy o něčem, co se nikdy nemůže stát, co je paranormální, co není možné. Stejně jako u Harryho Pottera, který má ale naprosto odlišnou úroveň.
Upíry vidí každý jinak a i já si je vidím svým odlišným způsobem, tím jací byli, než přišel Twilight, tím že to jsou hustí zabijáci a ne třpytiví, frustrovaní teenageři.
Každý na ně má jiný názor, každý člověk, každý národ, každá kultura. Já mám ten svůj a ten je, že někde existují, ti, co smí vycházet jen v noci, ve dne spí, pijí lidskou krev a jsou to tvrďáci.
A řekněte, která jiná kretura nemá tolik hmotných důkazů jako upír?
yuuki.