Kreslím (spíše čmárám) na téma: Co si přeji k Vánocum

18. december 2010 at 9:52 | lunalove. |  Jiné
ahoj:).
pro velké rozlišení klikni zde, pro detaily klikni zde a zde.
blasphemy.blog.cz by lunalove
"a very m..iserable christmas."
včera jsem to kreslila celý večer, až do noci.. bohužel velké plochy mi jdou tužkou, pastelkou už vůbec ne, takže zeď s podlahou vypadají příšerně. K tomuhle obrázku je i příběh, takže pokud si ho chcete přečíst, je pod perexem.


Možná že v televizi právě začínala nějaká tradiční, vánoční pohádka, ale Luna o tom neměla ani tušení. Seděla pod vánočním stromkem, kde se nacházelo jen šest nevelkých dárku a na tváři si jí nepohrával žádný typicky vánoční úsměv, naopak. Obličej měla zkroucen v podivné grimase, které nechcete věřit, že se dokáže objevit na něčí tváři o "nejlepších" svátcích roku. Světýlka za jejími zády vesele blikala a střídavě osvětlovala dívčin bledý obličej, pohodlně usazený mezi ledově blonďatými kadeřemi. Do pokoje někdo vešel.
Nebyl to člověk, co by nějaký člověk dělal u Luny na Vánoce? Byl to Scabbers, její příšerka, jak mu často s oblibou přezdívala. Chvatně rozvířil vzduch a paničce, sedící na zemi, olízl tvář. Luna se na něj usmála.
Jak moc chtěla být tak bezstarostný jako on. Chlupáč zavrtěl ocasem a posadil se na studené parkety. Luna si řekla, že není čas truchlit ani čekat na někoho, kdo za ní už dva roky nepřišel. Ne, radši rozdám dárky, i když jen sobě a Scabbersovi.
Sáhla po prvním balíčku zabaleném v křiklavě červeném papíru s nápisy "happy christmas" a převázaném stuhou barvy mořské vody. Visel na něm malý štítek, kde bylo lehce pokrouceným písmem napsáno Scabbers. Nadzvedla dárek a otočila se k němu - Scabbers se napřímil a opět začal vrtět obrovským smetákem na zadní části těla.
"Příšerko, veselé Vánoce!" řekla Luna s jemně nepřirozeným, vysokým hláskem, ale přesně tím, co zněl Scabbersovi povzbudivě a vesele. Znovu jí olízl tvář a blondýnka se pustila do rozbalování dárku. V tomhle a ještě ve dvou dalších věděla, co je zabaleno, ale v těch třech zbylých ne. Jeden byl od její sestry, poznala to podle rukopisu, i když tam nebylo napsáno nic víc než jen naškrábané Luně. Další dva byli od přátel - od Alice ze cvičáku a od Chucka z její oblíbené kavárny.
Postupně rozbalili společně všechny dárky. Luna byla samozřejmě nadšená, že dostala nové hračky pro Scabberse a opravdu pěkné boty, ale to, co si nejvíce přála k Vánocům nedostala. Její rodina se zase neozvala - už skoro tři roky se neozvala. Ani na Vánoce, ani na ty, jí nebyli schopni odpustit že se vydala svou cestou, svou klikatou a trnitou cestou, ale určitě tou pravou.
Veselé Vánoce.

Je dobře, že u nás doma by mi toto nikdy neudělali, ale je opravdu smutné, že někde se toto děje stále a že děti jsou za své zájmy a činy odstrkováni. A to je to, co si přeju já, by toto skončilo. A mimo jiné i notebook:D.
lunalove.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Týnoška :) Týnoška :) | Web | 18. december 2010 at 10:23 | React

Kreslíš krásně :) A bylo hrozně vtipný, jak jsem překlikla an rubriku, a změnil se design.:D

2 lunalove. lunalove. | Web | 18. december 2010 at 10:38 | React

[1]: jéé, tak to se omlouvám, zrovna měním na "vánoční":D. a děkuji moc:), i když není za co.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama