5th January - hey little train..

5. january 2011 at 17:54 | lunalove. |  Deník
výjev 3. 
blasphemy.blog.cz
lochnesská příšera se nám nastěhovala do koupelny.

Nemyslím. Tupě zírám. Ta tmavá stěna mě jakoby uráží. Tmavá, protože nám svítí jenom malá lampa. Hotelový pokoj? Kdeže. Tvůj byt. Je tvůj a ty mě tu necháváš! Samotnou. Měl by ses každou chvíli vrátit. Hrajeme hru. Jednu dlouhou, předlouhou a složitou hru o jednom pravidlu, který sme zapomněli. Schválně?
"..we're jumping on, the train that goes to he kingdom, we're happy, ma, we're having fun, the train ain't even left the station.."
Nevidíš to? Trčím tady, uvězněná, zamčená, neschopná utéct. Nevědomky mě držíš. Nebo vězním já sama sebe? A pro výmluvu obviňuju tebe? Nejsi bez chyb. Nejsem bez chyb. Cvakl zámek. Zdálo se mi to?
Vešels. Zul sis boty. Sehnul ses ke mně. Dals mi pusu. Lehnul sis vedle mě a opřel se o gauč. Upřeně na mě zíráš. Zapaluješ si. Zapaluješ mi. Tak udělej něco, sakra! Řekni něco! Bojuj o vítězství, útoč! Myslíš si, že já na to nemam, když sem holka?
"..have you left the seat for me?.."
Jenom jsme začínali. Jenom sme se rozjížděli. Klobouk ti spadl do očí. Pohnula jsem se a sundala ho. Prstama sem ti prohrábla tvý ledabyle rozcuchaný, čokoládový vlasy. Rozkročmo jsem tě spoutala. Ne, dneska mi neutečeš. Dneska tě Joker dostal, Batmane. Rozhodla jsem se bojovat. A zvítězit? Nechal si mě na sebe čekat moc dlouho. Právě teď si to nechal zajít moc daleko. Stav je jedna nula a tvý technický vymoženůstky ti nepomůžou. Prohráls. Alespoň tohle kolo.


lunalove.
 

1 person judged this article.

Comments

1 *Emmgirl* *Emmgirl* | Web | 5. january 2011 at 18:31 | React

Na internetu se objevily ukázky ze cvičných státních maturit a mám dojem, že je ukázka scio testů, ale bohužel jen pro osmileté studium, takže se to nás deváťáků netýká.
Jinak moc moc děkuju, budu Ti vděčná, když je oskenuješ. :) Sice u nás jsou scia, ale chci se seznámit s tím, co se dělá v jiných částech republiky. Plzeň je bohužel daleko. :( A u nás žádná jazykovka není, no. :/

Ještě jednou předem děkuju za ty oskenované ukázky k přijímačkám! Děkuju :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama