27th February - hello there, the angel from my nightmare

27. february 2011 at 22:30 | lunalove. |  Deník

i miss writing. like.. writing, that writing when you're describing love, love between two people. my "writing" in last time was just about feelings. sad feelings. i need more love to my life! but i'm too weird to be loved.
but, even if i could write something about love now, i won't. like i said, i write about feelings, sad feelings. cause i feel sad. i feel like crap. really stupid. and lonely. and i don't like write about lies.
i miss old blog.cz. this editor is creepy.
i know most of the people will not understand. when i was little, i wished to be older. now, i'm older and this sucks. i expected something more. this is supposed to be best time of my life. i guess spending weekend with tumblr, food and in bed feeling worthless is not so exciting.
tohleto nemůžu napsat v češtině. neumím vyjadřovat své pocity. neumím přijímat komplimenty. neumím moc dávat komplimenty. prostě jsem ta malá divná holka v koutě co furt dokola poslouchá pár písniček a nosí moc černé. lalala. i don't give a fuck.
můj táta pořád říká "jestli toho sezení u notebooku nenecháte, tak vám je zabavím." rozdíl je, že ségra je nemocná. to se toleruje. já jsem kompletně v pořádku. fyzicky. má odpověď? většinou mlčim. nemám si s kým povídat. co dělat. koho poslouchat a opravdu si to užívat. všechno mě tak nějak.. rozčiluje.
mám zase tu náladu kdy mám jen chuť si vlízt pod deku, schoulit se a plakat. asi se tomu poddám.
slibuju, že zejtra něco napíšu. jinak se zblázním. něco co bude obsahovat přímou konfrontaci a dva lidi. ačkoliv imaginární.
lunalove.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama